niedziela, 30 listopada 2014

OMO- ulubiona metoda mycia włosów


Co to jest OMO?

OMO to bardzo popularna metoda mycia włosów.  Jej nazwa bierze się od skrótów : O (odżywka), M (mycie), O (odżywka). Metoda OMO pozwala zabezpieczyć włosy przed nadmiernym plątaniem, łamaniem i wysuszeniem podczas mycia.  

Dla kogo ta metoda?

Polecana jest posiadaczkom włosów długich, suchych, zniszczonych, kręconych i porowatych, jak i posiadaczkom włosów przesuszonych na długości i przetłuszczających się u nasady. Czyli moich ;). Od ponad roku stosuję
tą metodę i nie wyobrażam sobie abym miała z niej zrezygnować. Mój problem z przetłuszczaniem i suszem się skończył. Włosy czasem po dobrym oczyszczeniu i nawilżeniu trzymają 3 dni. ;D Jedyna sucha część włosów to końcówki lecz zwlekam z ich podcięciem. 

Jak umyć włosy metodą OMO ? 

O : Zaczynamy od zwilżenia włosów wodą. Następnie nakładamy dowolną odżywkę lub maskę. Najlepiej taką, która nie sprawdziła się na naszych włosach, a jakoś trzeba ją zużyć. Przed myciem możemy również nałożyć olej do włosów, który w pełni zastąpi pierwszy punkt OMO. Następnie nie spłukując odżywki/oleju/maski, przystępujemy do M.

M : Kolejnym etapem jest mycie włosów. I teraz uwaga. Są dwie szkoły mycia włosów metodą OMO. 
Pierwsza: staramy się omijać włosy na długości, by ich nadmiernie nie wysuszać. Myjemy tylko nasadę głowy. 
Druga: myjemy włosy pianą spływająca z nasady. ( ja stosuję tą :D) Dokładnie spłukujemy i przystępujemy do drugiego O.

O : Teraz nakładamy ulubioną odżywkę/maskę do włosów. Trzymamy według zaleceń producenta lub dłużej. Spłukujemy chłodną wodą.  

1 komentarz:

Co sądzisz o tym poście?

Podoba Ci się blog- zaobserwuj.
To tylko kilka kliknięć, a będziesz na bieżąco ;)